Projekt „Wsparcie osób z niepełnosprawnością wzroku poprzez prowadzenie działań aktywizujących społecznie i zawodowo”

utworzone przez | kwi 6, 2022

Miasto Stołeczne Warszawa, Fundacja Edukacji Nowoczesnej oraz Fundacja Centrum Edukacji Niewidzialna zapraszają do udziału w projekcie „WSPARCIE OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ WZROKU POPRZEZ PROWADZENIE DZIAŁAŃ AKTYWIZUJĄCYCH SPOŁECZNIE I ZAWODOWO”.

  • Czy jesteś osobą z niepełnosprawnością wzroku (także sprzężoną)?
  • Mieszkasz w Warszawie?
  • Chcesz podnieść swoje kompetencje społeczne i zawodowe, rozwinąć skrzydła i zrobić milowy krok naprzód?

Jeśli Twoja odpowiedź brzmi TAK, to czas na REALNE DZIAŁANIA – zapraszamy do udziału w naszym projekcie aktywizacyjnym!
Mamy dla Ciebie propozycję wsparcia zarówno indywidualnego, jak i grupowego. Oprócz zawsze pożądanych kursów orientacji przestrzennej, szkoleń tyfloinformatycznych czy nauki czynności dnia codziennego proponujemy spotkanie z psychologiem, doradcą zawodowym, a także poradnictwo prawne i jeszcze więcej!
Wśród zajęć grupowych natomiast znajdziesz między innymi warsztaty aktywizacji zawodowej, psychoaktywizacji – trening kompetencji miękkich, a nawet storytelling, jako narzędzie do autoprezentacji podczas spotkania z potencjalnym pracodawcą!
Nie zabraknie nauki języka obcego, ale mamy też coś dla ciała i ducha – kurs wizażu i kreowania wizerunku, a także streching z elementami jogi! Działamy kompleksowo, a przede wszystkim odpowiadamy na potrzeby obecnych czasów! Część zajęć może być realizowane metodą hybrydową, w zależności od aktualnej sytuacji epidemiologicznej w kraju. Wykwalifikowana kadra zapewni nie tylko wysoki poziom zajęć, ale także serdeczną, pozytywną atmosferę sprzyjającą wszechstronnemu rozwojowi!

Ale to wciąż nie wszystko! Wiemy jak ważna jest integracja, a ostatnie lata zdecydowanie zmniejszyły możliwość wspólnego spędzania czasu. Dlatego nasi kursanci otrzymają możliwość skorzystania
z wyjść do placówek kultury zgodnie z zainteresowaniami i – oczywiście – dostępnością dla osób z niepełnosprawnością wzroku!

Nie czekaj – już dziś wyślij zgłoszenie na adres: malgorzata@fcen.com.pl oraz p.braun@fen.net.pl i wypełnij otrzymany formularz! Liczba miejsc ograniczona, o przyznaniu miejsca decyduje kolejność zgłoszeń. Do zobaczenia!

Projekt realizowany w okresie od 01.01.2022 r. do 30.11.2024 r.
Zadanie finansowane ze środków Urzędu m.st. Warszawy.